Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystycznie w Rumunii

Jadąc do Rumunii lub przez Rumunię najlepiej posiadać wyrobioną kartę EKUZ oraz, zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Czego nie pokrywa ubezpieczenie EKUZ w Rumunii?

W Rumunii leczenie jest bezpłatne. Za niektóre świadczenia trzeba zapłacić, mimo że w Polsce są bezpłatne. Nie są one zwracane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oto przykładowe świadczenia w Rumunii, które wymagają dodatkowej opłaty po stronie pacjenta:

  • leczenie stomatologiczne – pacjent pokrywa do 40% kosztów udzielonych mu świadczeń,
  • opłata za leki – refundowane są tylko te leki, które znajdują się na uzgodnionej liście stałych kwot (lista A, B lub C). Wysokość finansowania poszczególnych leków wynosi 50%, 90% lub 100%. Koszty przekraczające poziom finansowania danego leku ze środków publicznych pacjent pokrywa we własnym zakresie.
  • Transport medyczny do Polski jest całkowicie płatny przez pacjenta.

PAMIĘTAJ! Jadąc do obcego kraju warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność, aby w sytuacji kiedy potrzebujesz pomocy, nie musieć zastanawiać się, czy możesz korzystać z danej usługi medycznej czy nie. Koszty ubezpieczenia turystycznego są niskie, dlatego zachęcamy do jego wykupienia.

Ubezpieczenie turystyczne

Jeżeli planujesz podróż do lub przez Rumunię bezwzględnie wykup dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Dzięki temu, w razie problemów ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia?

  • Kwota ubezpieczenia – najlepiej powyżej 20 000 euro;
  • Wyłączenia, czyli w jakich sytuacjach lub jakich zdarzeń ubezpieczenie nie obowiązuje;
  • Czy ubezpieczenie obejmuje osoby, które podczas zdarzenia były pod wpływem alkoholu;
  • Czy ubezpieczenie obowiązuje podczas uprawiania sportów ekstremalnych;
  • Czy zawiera ubezpieczenie OC (polecamy zwłaszcza narciarzom, którzy wyrządzając szkodę na stoku innej osobie, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej).

Wykup ubezpieczenie online

Sprawdź oferty ubezpieczeń turystycznych, wykup online w 2 minuty. Dokumenty otrzymasz na swój adres e-mail!